
Fontos, hogy ne egybe pakolj mindent! Két csomag kell. Egy kisebb a szüléshez és egy nagyobb a gyermekágy kórházi napjaira.
Az elsőről már írtam korábban, most jöjjön a második!
KÓRHÁZBA, A SZÜLÉS UTÁNI NAPOKRA
Erre a kimerültséggel átszőtt, de a maga nehézségeivel együtt csodásan különleges kis időszakra ellátás szintjén nagyjából úgy kell készülni, mint egy iskolai táborra. Mindenféle tisztálkodószert magadnak kell vinni, és ételből sem árt ha csomagolsz. Fontos különbség ugyan, hogy ide legalább jöhetnek látogatók, akik pótolhatják a hiányosságokat. Na de nézzük, mivel érdemes készülni!
Vigyél 3 csomag papír WC ülőkét (3 csomagot arra értem, amit a gyógyszertárba adnak). Volt olyan, hogy valaki konkrétan véresen hagyta ott a WC ülőkét... Jobb nem kockáztatni egy fertőzést, és az biztos, hogy nem akarsz/tudsz majd guggolva, rogyasztva wc-zni...
Nagyon sok WC papírt vigyél. Mikor bent voltam, én láttam el gyakorlatilag +3 lányt WC papírral, úgyhogy gyorsan fogyott. Nem mintha tőlem kértek volna, csak sosem volt kirakva (lehet, hogy a kórház nem is tesz ki), és én meg eleinte többször elfelejtettem magammal vinni a szobából, és hát akkor azért nem szívesen tesz meg az ember felesleges köröket, úgyhogy inkább otthagytam, ne kelljen folyton ide-oda rohangálni. A Szent Imrében 2 db kétágyas szobához tartozik 1 fürdőszoba-WC.
Fogkefe, fogkrém, fésű / hajkefe, dezodor, krémek (amit amúgy használsz: hidratáló stb.) tusfürdő vagy szappan és törölköző nyilván kell. A Szent Imre szobáiban van tükör, de a biztonság kedvéért érdemes lehet vinni kis tükröt is.
Tena lady betét (érdemes a legvastagabbal kezdeni a biztonság kedvéért) és hozzá
gyógyszertári hálós bugyi a gyermekágyi folyás miatt. Bugyiból érdemes napi 2-vel készülni (kb. 3 napig szoktak bent tartani), betétből…, hát nem is tudom. Rengeteg! A második szülés után jóval erősebb volt a vérzés, és állítólag a harmadiknál még inkább az lesz. Így fogalmam sincs, mennyivel készüljek. Viszek 2 csomagot, aztán majd hozatok be, ha nem elég.

Sampont, hajszárítót szerintem felesleges vinni. Én elsőszülöttemmel hőségben voltam bent, de így se volt erőm egy hajmosásra, na meg nem szívesen hagytam volna magára ill. a csecsemősökre picikémet sem arra az időre.
Hosszabb hajúaknak hajcsatt, hajgumi ne maradjon otthon. ;)
Hosszabb hajúaknak hajcsatt, hajgumi ne maradjon otthon. ;)
Olyan pizsama, aminek kigombolható vagy patentos a felső része. Nekem első alkalommal nem ilyen volt, gondoltam, ugyan már, jó lesz a sima is, vagy a hálóing. Hát nagyon kényelmetlen volt mindkettő: folyton felhúzogatni, vagy félig kibújni belőle a szoptatáshoz. Másodjára már elöl patentosat vittem, SOKKAL kényelmesebb volt. Napi 1 pizsamaalsóval számolhatsz, az első napok intenzív gyermekágyi folyása miatt.

Kényelmes papucs, mamusz, házicipő. (A szülés szekcióban már felsorolt, zuhanyzáshoz használandó műanyag papucson felül!)
Étel. Hát ez egy érdekes kérdés. Van kaja (reggeli-ebéd-vacsi) a kórházban, de azért érdemes készülni. A Szent Imrében ízre nem is volt rossz a koszt, de reggelire és vacsorára csak 1-1 szelet kenyeret kaptunk, vajjal, meg egy szelet párizsival. Talán reggelire volt egy pohár kefír is… Nekem ez édeskevés volt, pedig nem vagyok nagyétkű. Arról nem is beszélve, hogy a főétkezések között is megéhezik az ember, no meg ott az éjszaka is. (Ha már az utófájásoktól nem tudok aludni, legalább ne éhezzek.) Gyümölcsöt és/vagy 100%-os gyümölcslevet mindenképpen pakolok, a család is hoz majd mindenféle finomságot (legutóbb termoszban kaptam isteni csirkehúslevest!!!), és ha valami nagyon kell, valakit biztos el lehet érte szalajtani.
Kés, villa, kanál, bögre, tányér, és persze mosogató szer, szivacs, és konyharuha hozzá. (Volt mosdókagyló a szobában.)
Szokták mondani a szalvétát, az nem kell szerintem; első alkalommal volt, de nem használtam semmire.
Vigyél papírzsepit is, ha másért nem, arra az esetre, ha megríkatnak a csecsemősök... :S Most én se venném a szívemre a beszólásaikat, de akkor elég érzékeny voltam az ilyesmire, úgyhogy sikerült nekik.
- Fájdalomcsillapító nekem az első szülés után szerencsére nem kellett, de másodiknál már igen. Ráadásul több ismerősöm járt úgy, hogy kellett volna, de nem volt a kórházban, így apa rohangászott érte. Javaslom, hogy kérdezzétek meg a dokit, mit ajánl, és szerezzétek be előre. Nekem homeopátiás bogyót ajánlottak, ARNICA. Második szülésnél az utófájásokra vettem be 2-szer, úgy tűnt, használt.
- Vas tabletta: első szülésem után megfeledkeztem a vas szedéséről, nagyon kellemetlen következményei lettek: rettentő fáradt voltam még hetekkel a szülés után is, és nagyon rossz volt a hangulatom. Mikor ráeszméltem a vasra, és elkezdtem szedni, hamarosan javult a helyzet.
- Én pakolok magamnak C-vitamint és multivitamint is, szintén erőnléti okokból, meggyőződésem, hogy ezekkel hamarabb regenerálódok. Amúgy is szedtem őket egész télen, nem a szülés után fogom abbahagyni…
Vigyél legalább 6, de inkább 8-10 textil pelenkát. Ezen fogod tisztába tenni a picit, ezzel törlöd az elszabadult pisit, esetleg kakit, büfit.
Popsikenőcs és popsitörlő kendő is kell, bár ezeknek érdemes utánakérdezni, lehet, hogy ahol te szülsz adnak.
Babaruhát a Szent Imrébe nem kellett vinni csak a hazahozatalhoz, de kérdezd meg, hogy ahol te szülsz, ott is adnak-e.
Vigyél zacskókat, műanyag szatyrokat! Egyrészt a szennyesnek, másrészt, a nagyon pici szobai szemetes mellé kiegészítőnek. Naponta csak egyszer ürítették, úgyhogy jól jött a koszos pelenkákhoz.
Medela (!) mellbimbó kenőcs, az első szoptatós napokban nagyon jól jön, nem sebesedik ki a bimbó (nagyon jó, mert természetes anyag, nem kell lemosni szoptatás előtt - utóbbi módon értelmét is veszítené igazából, de sok olyan kenőcs van...) Nekem nem sebesedett ki egyáltalán, már a kórházban elkezdtem használni, és utána is kb. 1 hétig kentem vele még, ha éreztem, hogy kicsit megviselt. (Unokatesóm a 4 gyerekes anya ajánlotta, akinek első gyereknél a könnyei potyogtak szoptatáskor, aztán rátalált erre.)
Mellbimbó védő (műanyag) szerintem nem kell. Főleg, ha már megelőző jelleggel használod a fenti krémet, nem valószínű, hogy eljutsz odáig, hogy kelljen ilyesmi.
Mellszívó gép: egyszer próbáltam ki, nem működött jól, sőt fájt, maradtam a kézi fejésnél, az sokkal hatékonyabb szerintem. De a kórházban nem kellett még fejni egyáltalán.
Szoptatós melltartó és melltartó betét, nem valószínű, hogy a kórházban már kell, de azért jobb ha van a biztonság kedvéért. Utóbbiból többet is próbáltam, nekem a Lansinoh jött be: éjjel-nappal használható, érzékeny bőrömet sem irritálta, nem csúszott el, nem túl vastag, tehát nem néz ki hülyén még lenge nyári fölső alatt sem.
Kispárna!! :) Egyrészt a kórházi párna elég lapos volt, így praktikus is volt a saját, de alapvetően nagyon jól esett, hogy volt egy kis darabka otthon velem a kórházi szobában. Nekem utóbbi okból javasolta egy ismerősöm anno, és utólag nagyon örültem, hogy megfogadtam a tanácsát.
Szoptatós párnát én nem vittem másodjára sem. Túl nagy, nem fért volna be a bőröndömbe, a babuci meg még nagyon könnyű nem olyan megerőltető tartani, és a kispárnával is boldogultam. Azt még nem döntöttem el, hogy most viszem-e.
Szoptatós párnát én nem vittem másodjára sem. Túl nagy, nem fért volna be a bőröndömbe, a babuci meg még nagyon könnyű nem olyan megerőltető tartani, és a kispárnával is boldogultam. Azt még nem döntöttem el, hogy most viszem-e.
Olvasnivalót vittem, de első alkalommal nem olvastam egyáltalán, pedig egyébként szeretek. Vagy pihenni próbáltam, vagy kicsikémet nézegettem. :) Legfeljebb babaápolással kapcsolatban érdemes vinni valamit. Igaz, másodjára olvasgattam magazinokat, amit egyébként szintén nem szoktam soha, de akkor jól esett egy kis pillekönnyű „hogyan sminkelj tavasszal” stb. :)
Mobilt és mobiltöltőt ne felejtsd otthon!
Utcai ruha magadnak a hazajövetelhez: bár a hasad már jóval kisebb, nyugodtan készülhetsz a hazaútra kismama nadrággal, vagy leggings-zel. Én még hónapokkal a szülés után is szívesen felveszem ezeket, olyan kényelmesek.
Ezek lesznek hát az én pakkomban. Izgalmas pillanat, mikor az utolsó dolog is bekerül a kisbőröndbe: akkor már bármikor jöhet…
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése